دیوار ِمن | سامانه اختصاصی مدیریت آگهی و تبلیغات ایران

۷ اشتباه رایج در نگهداری خودرو که عمر ماشین‌تان را کوتاه می‌کند

۷ اشتباه رایج در نگهداری خودرو که عمر ماشین‌تان را کوتاه می‌کند

با توجه به این‌که خودرو در کشور ما یک کالای سرمایه‌ای محسوب می‌شود، همه ما تمایل داریم که به بهترین نحو از این سرمایه خود نگهداری کنیم. اما برخی رفتارهای ما در زمینه نگهداری خودرو، نه تنها مفید نیست بلکه باعث خرابی قطعات مختلف و در نتیجه کاهش طول عمر مفید خودرو می‌شود. این قبیل رفتارها که متأسفانه بسیار شایع هم هستند، با عنوان اشتباهات نگهداری خودرو شناخته می‌شوند. به همین بهانه، امروز به سراغ بررسی ۷ مورد از اشتباهات رایج در نگهداری خودرو رفته‌ایم. اگر شما هم تمایل دارید تا به نحو احسن از خودرو خود نگهداری کنید، در ادامه با ما همراه باشید.

اشتباه اول: سوخت‌گیری دیرهنگام یا استفاده از سوخت بی‌کیفیت

به عنوان اولین مورد در لیست اشتباهات نگهداری خودرو بایستی به دو اشتباه رایج در سوخت‌گیری اشاره کنیم. بسیاری از ما تا زمانی که میزان سوخت در باک خودرومان به کم‌ترین حد ممکن نرسد و چراغ بنزین روشن نشود به پمپ بنزین مراجعه نمی‌کنیم.

این یک رفتار اشتباه است. چراکه کاهش بیش از حد میزان سوخت موجود در باک خودرو می‌تواند باعث بروز مشکلاتی مثل انتقال آلودگی‌های کف باک توسط پمپ بنزین خودرو به پیشرانه و یا حتی سوختن این پمپ شود.

بنابراین همیشه سعی کنید زمانی که میزان سوخت موجود در باک به حدود نصف می‌رسد، مجدداً بنزین بزنید. این کار علاوه بر افزایش طول عمر مجموعه سوخت رسانی خودرو، میزان تبخیر بنزین موجود در باک را نیز کاهش می‌دهد و از نظر اقتصادی به‌صرفه‌تر است.

«
»

No Comment Found.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوست داری امروز چه آگهی بگذاری؟